Toruń od zawsze był związany z wodą, ponieważ przez środek miasta płynie królowa polskich rzek — Wisła. W miejscu obecnego Bulwaru Filadelfijskiego do XIV wieku funkcjonował port, który przyjmował nawet duże jednostki morskie. Toruń posiada również bogate tradycje flisackie, o czym przypomina pomnik flisaka, który znajdziecie na rynku starego miasta. Pokłosiem związków toruńskiej historii z wodą są liczne atrakcje wodne, które znajdziecie w mieście oraz w jego bliskiej okolicy.

Jedną z flagowych atrakcji wodnych Torunia są rejsy po Wiśle. Panorama miasta i ruiny zamku widziane z pokładu statku prezentują się naprawdę imponująco. Ogromne wrażenie robi także wyspa Kępa Bazarowa. Niemal zupełnie dziki rezerwat leśny, na którego terenie w towarzystwie bujnego podszytu rosną wysokopienne topole i wierzby, to atrakcja uwielbiana przez turystów w każdym wieku.

Dla wielu osób satysfakcjonujące mogą być także spływy kajakowe. Ta forma wodnej rozrywki cieszy się w ostatnim czasie dużą popularnością. W okolicach Torunia znajdują się jedne z najpiękniejszych tras kajakowych w Polsce. Zależnie od potrzeb możesz wybrać się na kilkugodzinny, całodniowy lub nawet kilkudniowy spływ kajakowy. Spływy mają miejsce na wodach takich rzek jak Wisła, Drwęca, Skrwa, Wel, Noteć, Wda, Skarlanka, oraz licznymi rzekami zwałkowymi jak Wilcza Struga, Gardęga, Mień i wiele innych.

Fanom wodnych przygód w kontrolowanych warunkach proponujemy wizytę w Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce. Znajdziecie tam największy w regionie Aqua Park z basenem sportowym, basenem rekreacyjnym, strefą malucha oraz 88-metrową zjeżdżalnią. Na terenie obiektu dostępna jest również strefa SPA&Wellness z bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych i relaksujących. Gdy poczujecie głód, możecie skorzystać z oferty dostępnej na miejscu restauracji. W karcie znajdziecie słodkości oraz dania obiadowe dla dorosłych i dzieci. Miłośnicy dobrego wina również powinni poczuć się usatysfakcjonowani.

Te i inne atrakcje Torunia, których motywem przewodnim jest woda, znajdziecie w szczegółowym spisie wodnych atrakcji.
Zobacz też:
Wydarzenia Torunia
Atrakcje Torunia
Nasze apartamenty

Spływy kajakowe

Toruń jest pięknym miastem, po którym można godzinami spacerować i podziwiać jego architekturę i zabytki. Jeśli jednak zapragniesz spędzić czas na łonie natury, z dala od miastowego zgiełku, warto skorzystać z szerokiej oferty spływów kajakowych po pięknych, okolicznych rzecznych szlakach. Świetna forma spędzenia czasu i ładowania baterii dla całej rodziny.

Toruńscy Flisacy

Niebanalna atrakcja, z zupełnie innej perspektywy, bo z perspektywy wody. Toruńscy flisacy zagwarantują rejs pełen niezapomnianych wspomnień i wrażeń. Możesz zwiedzać Toruń nurtem rzeki Wisły czy to za dnia czy pod osłoną nocy. Zobaczyć piękny wschód lub zachód słońca z pokładu łodzi.

Rejsy po Wiśle

Niepowtarzalna możliwość podziwiania panoramy toruńskiej starówki z pokładu statku Wanda. Ryjsy po Wiśle to jedna z tych atrakcji toruńskich, którą koniecznie trzeba zaliczyć.

Kompleksy basenowe

Toruń dysponuje dużym zapleczem rekreacyjno - sportowym. Centrum Sportu i Rekreacji Olender oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zadbał zarówno o mieszkańców Torunia jak również o turystów. Do Państwa dyspozycji oddają kompleksy basenowe, gdzie można się w pełni zrelaksować. Można zagrać w tenisa, w kręgle lub sprawdzić się na strzelnicy. Pełna rekreacja i odpoczynek zagwarantowany.