W dzisiejszych czasach żyjemy szybko i intensywnie. Rodzinne wyjazdy to często jedyne chwile, kiedy możemy pobyć sam na sam z bliskimi. Toruń, jako jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, jest jednym z tych miejsc, które chcecie pokazać swoim pociechom. Pragniecie, żeby Wasze dzieci poznały kulturę oraz historię ojczyzny, ale oprócz wspólnego zwiedzania szukacie również obiektów, które zapewnią Wam rodzinną rozrywkę. W tym miejscu znajdziecie propozycje, dzięki którym spędzicie razem wiele udanych chwil niezależnie od wieku Waszych pociech.

Dzieci to ta grupa naszego społeczeństwa, która nie znosi nudy. Ponadto, ich pokłady energii wydają się być niewyczerpywalne. Regeneracja dziecięcych sił odbywa się błyskawicznie. Już po krótkim odpoczynku gotowe są do dalszej, wielogodzinnej aktywności. Każdy rodzic wie, że pobyt z dziećmi wymaga doskonałego planu i znajomości mapy rodzinnych atrakcji. Na szczęście Toruń jest doskonale przygotowany na odwiedziny nawet najmłodszych gości.

Ogromną popularnością wśród małych turystów odwiedzających miasto Mikołaja Kopernika cieszy się Dom Legend Toruńskich. To tutaj profesjonalni aktorzy zabierają całe rodziny w niezwykłą podróż po najpiękniejszych toruńskich historiach.

Wspaniały rodzinny czas spędzicie również w toruńskim ogrodzie zoobotanicznym. Na ponad 8 hektarach terenu będziecie mogli podziwiać wiele gatunków zwierząt oraz roślin.

Polecamy również wizytę w toruńskim Parku linowym „Barbarka”. Trasy o różnych stopniach trudności spełnią oczekiwania gości w każdym wieku, a piękne okoliczności przyrody zachęcą Was do piknikowania.

Gorszą pogodę wykorzystajcie na odwiedziny w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Ogromna ilość stanowisk, które pozwolą Wam wyjaśnić dziecku na czym polega ruch obrotowy Ziemi, jak działają prądy rzeczne oraz budowę ciała człowieka, usatysfakcjonuje małych naukowców. To doskonała forma rodzinnej rozrywki, która zadowoli również rodziców.

Jeśli czujecie, że nadal drzemie w Was dziecko, wybierzcie się do Jump Arena. Tam wspólnie wykonacie setki podskoków po dobry humor i porcję świeżych endorfin. A z pociechami, które kochają zagadki koniecznie odwiedźcie jeden z licznych obiektów typu Escape Room. Wspólne poszukiwanie drogi wyjścia z pułapki nie tylko jest świetną zabawą, ale również bardzo zbliża.
30 minut od Torunia mieście się Jura Park Solec. To miejsce idealne dla małych miłośników dinozaurów. Dokładnie rozglądajcie się na boki, prehistoryczne gady ukrywają się w zaroślach. Czas, który Wam zostanie, spożytkujecie na seans w kinie 5D, zabawę na karuzelach i spacer po miniaturowej Polsce.

Te i wiele innych atrakcji to nasza propozycja rodzinnej rozrywki.
Zobacz też:
Wydarzenia Torunia
Atrakcje Torunia
Nasze apartamenty

Pokoje zagadek

Jeśli masz naturę Sherlocka Holmes'a koniecznie odwiedź wraz z przyjaciółmi lub rodziną toruńskie pokoje zagadek - Escape Room. Rozrywka, która uruchamia wszystkie szare komórki. Tu możesz wykazać się logicznym myśleniem, sprytem i umiejętnościami pracy w zespole.

Gra w golfa

A może golf? Sport, który zyskuje na popularności. Nawet jeśli nie trzymałeś kija golfowego w ręku możesz w TATFORT przekonać się, czy ten sport jest dla Ciebie. Zaledwie 10 min od centrum Torunia można się zrelaksować na polu golfowym. Kto wie, może jesteś do tego stworzony.

Park linowy Barbarka

Aktywna forma wypoczynku obecnie jest bardzo popularna. Dlatego polecamy zajrzeć do toruńskiego Parku linowego "Barbarka". Każdy znajdzie coś na miarę swoich możliwości. A świeże powietrze i piękne okoliczności przyrody pomogą Wam przełamać lęk i pokonać słabości. Zadbano o dodatkowe rekreacje w postaci kręgli, ping-ponga, mini golfa, a dzieci mogą szaleć na placu zabaw. Idealne miejsce na piknik.

Jump Arena

Każdy czasem lubi poczuć się jak dziecko. Podobno toruńska Jump Arena w tym pomaga. Pogoda czy niepogoda, nie ma znaczenia. Zawsze możesz skoczyć do parku trampolin po ekstremalną dawkę endorfin i dobrego humoru.

Sport i rekreacja

Toruń dysponuje dużym zapleczem rekreacyjno - sportowym. Centrum Sportu i Rekreacji Olender oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zadbał zarówno o mieszkańców Torunia jak również o turystów. Do Państwa dyspozycji oddają kompleksy basenowe, gdzie można się w pełni zrelaksować. Można zagrać w tenisa, w kręgle lub sprawdzić się na strzelnicy. Pełna rekreacja i odpoczynek zagwarantowany.

JuraPark Solec

JuraPark Solec to miejsce, do którego warto wybrać się z dziećmi. A to zaledwie 30 min od Torunia. Tutaj poznasz świat sprzed milionów lat, bo dinozaury czają się w każdych zaroślach. Dodatkowo można poczuć dreszczyk emocji w Kinie 5D lub na karuzelach w parku rozrywki. A dla ochłonięcia przyda się spacer po Polsce w miniaturze.

Sale zabaw

Dzieci to istne wulkany energii. Gdy już wykorzystacie atrakcje na świeżym powietrzu lub pogoda nie dopisuje, może toruńskie sale zabaw spełnią, czasem nie małe, wymagania waszych dzieci. Które dziecko nie lubi kolorowych piłeczek, trampolin, zjeżdżalni, ścianek wspinaczkowych. Do koloru, do wyboru.

Plenerowe Centrum Rozrywki

Wpadasz do Torunia z dziećmi, koniecznie odwiedź Plenerowe Centrum Rozrywki. Spędzicie czas aktywnie, atrakcyjnie, miło, rodzinnie i co najważniejsze na świeżym powietrzu. Czego tu nie ma - place zabaw, dmuchańce, mini zoo, trampoliny, strefa basenów, gier. 4 hektary bez grama nudy.

Szlaki rowerowe

Jeśli jesteś fanem dwóch kółek, lubisz delikatny wiatr we włosach zawsze możesz wybrać się na wycieczkę toruńskimi ścieżkami rowerowymi. Możesz przy tej okazji również wypożyczyć rower miejski.

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu to miejsce, gdzie można zwolnić i ładować baterie na kolejne toruńskie atrakcje. To wspaniały pomysł na spędzenie czasu na łonie natury. Można podziwiać wiele gatunków ssaków, gadów i ptaków oraz piękne drzewa, krzewy i kwiaty.

Tężnie Ciechocinek

Zaledwie 30 minut od Torunia znajduje się słynny Ciechocinek. To jedno z najpopularniejszy miast uzdrowiskowych w Polsce. A swoją sławę zyskało dzięki wyjątkowym złożom solanek, które mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Warto się tu wybrać i sprawdzić na własnej skórze mikroklimat Ciechocinka, przy największej w Europie tężni solankowej.

Teatr Baj Pomorski

Teatr Baj Pomorski w Toruniu został stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży, ale również dorośli znajdą coś dla siebie. Niesamowite spektakle przeniosą Twoje dzieci do świata wyobraźni. Dobra alternatywa w pochmurne dni albo po aktywnym dniu pełnych wrażeń.

Żywe Muzeum Piernika

Słynne toruńskie Żywe Muzeum Piernika przyciąga rzesze turystów. Jedyna taka atrakcja w Europie. To tu możesz się wybrać w niezapomnianą podróż z piernikiem i historią w tle. Poznasz tajniki średniowiecznej kultury, historii miasta a najważniejsze upieczesz swój prawdziwy piernik na bazie tradycyjnej toruńskiej receptury.