Forty

Historyczne atrakcje Torunia również cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego odwiedzając Toruń, warto mieć je na uwadze. Do takich atrakcji niewątpliwie można zaliczyć FORTY, które powstały z końcem IX wieku. Niektóre z nich zostały zrewitalizowane, w innych bardziej widać skutki upływu czasu. Dla fanów historii prawdziwa gratka.

FORT IV

ul. B. Chrobrego 86,

87-100 Toruń,

512 833 131

Będąc w Toruniu warto cofnąć się w czasie i poznać trochę historii. Dobrym miejscem na zgłębianie wiedzy historycznej jest Fort IV, który powstał z końcem IX wieku. Jest to obiekt wielokorotnie nagradzany za swoją wyjątkowość. Organizują oprócz zwiedzania również warsztaty, wydarzenia, zabawy dla dzieci. Można też w określonych terminach zwiedzać za darmo.

Fort I Twierdzy Toruń

ul. Winna 19,

Toruń,

516 790 949

Unikatowy Fort pancerny w Toruniu z historią z końca IX wieku, czeka na miłośników historii. Weź latarkę, odpowiedni strój i wybierz się na wycieczkę krętymi podziemnymi korytarzami, by poznać jego sekrety.

FORT XV

ul. Rypińska 10,

Toruń,

786 870 600

Największy toruński fort, który dopiero od 2021 r. otwiera swoje bramy dla miłośników artyleryjskiej historii.

FORT VIII

ul. Bielańska 66,

3,8 km na płn.-zach. od Rynku Staromiejskiego

Pierścień zewnętrzny Twierdzy Toruń, Bielany,

Kolejny artyleryjski FORT VIII z końca IX wieku jest ogólnodostępny. To tu widać największy wpływ historii. Dla pełnego obrazu fortyfikacji toruńskiej dobrze jest go zobaczyć.

Apartamenty w Toruniu