Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy powstało w listopadzie 2013 roku i znajduje się około 3 kilometrów od Starego Miasta przy ul. Władysława Łokietka 5. Jest to nowoczesne, interaktywne muzeum z wieloma ciekawymi stanowiskami oraz ofertą warsztatów. Tutaj poznasz ciekawostki z zakresu matematyki, fizyki, biologi, informatyki, astronomii oraz chemii. Samodzielnie sprawdzisz i przetestujesz, w jaki sposób zachodzą niektóre zjawiska z wyżej wymienionych dziedzin.

Nazwa tego miejsca nie jest przypadkowa. Obiekt mieści się na terenie dawnych toruńskich młynów. Powstał w budynku silosów zbożowych i młyna żytniego. Na 7 kondygnacjach mieści się wiele wystaw stałych oraz kilka ekspozycji, które ulegają co jakiś czas zmianom. Na parterze mieści się cała infrastruktura organizacyjna wraz z kasami, szatnią oraz sklepem. Na kolejnych piętrach umieszczone zostały ekspozycje. Każda kondygnacja to inny temat.

Pobyt tutaj to okazja do nauki poprzez doskonałą zabawę. W naszych wnętrzach znajdziecie między innymi stanowiska, które pozwolą dzieciom poznać i zrozumieć ruch obrotowy, działanie prądów rzecznych oraz budowę ciała człowieka. Zwiedzanie trwa około 3 godzin. Jest doskonałą atrakcją zarówno dla rodzin z dziećmi jak i grup zorganizowanych.

Godziny otwarcia

  • od wtorku do piątku
    9:00-12:00 (I tura)
    12:00-15:00 (II tura)

  • od soboty do niedzieli
    11:00-17:00

Cennik

- bilet ulgowy bilet normalny
Zwiedzanie wystaw 18 zł 25 zł
Warsztaty 17 zł 25 zł
Zwiedzanie wystawy „Ścieżki dorastania” 12 zł 14 zł

Apartamenty w pobliżu