Ferie w Toruniu? Dlaczego nie? Nie każdy chce lub może jeździć w tym czasie na nartach. Pobyt w Toruniu, nawet weekendowy, jest doskonałą alternatywą dla osób, które lubią zwiedzać i poznawać nowe miejsca. Wystarczy wybrać nocleg w Toruniu, zapoznać się z toruńskimi atrakcjami i zaplanować przebieg pobytu.

W roku 2022 okres ferii rozpoczyna się 17 stycznia i trwa do 27 lutego. Terminy różnią się w zależności od konkretnego województwa i dla każdego z nich obejmują okres wybranych dwóch tygodniu. Ferie to przede wszystkim czas zimowego urlopu od nauki szkolnej. Czas, który uczniowie lubią najbardziej. Dla wielu rodzin jest to także okres krótszych lub dłuższych wspólnych wjazdów.

Toruń leży w województwie kujawsko-pomorskim, przerwa od nauki szkolnej trwa tutaj od 17 do 30 stycznia. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić miasto w tym okresie, oprócz standardowych atrakcji jak na przykład zwiedzanie Domu Mikołaja Kopernika, Twoje pociechy będą miały okazję skorzystać również z zimowej oferty różnego rodzaju toruńskich instytucji.

Wśród licznych atrakcji, które będą odbywały się na terenie Torunia z myślą o najmłodszych, na szczególną uwagę zasługują warsztaty organizowane od 18 do 30 stycznia Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W czasie ferii „Ścieżki dorastania”, czyli jedyną w Polsce wystawę poświęconą procesowi dojrzewania człowieka, będzie można zwiedzić już za 5 zł. Ponadto w każdy dzień tygodnia odbywać się będą warsztaty o innej tematyce.

  • Wtorki — Lodowe podboje

Arktyka i Antarktyda, choć zimne to rozgrzewają wyobraźnię. Właśnie tam udacie się podczas wtorkowych warsztatów. Każdy uczestnik będzie miał okazję samodzielnie stworzyć na pamiątkę obraz zorzy polarnej oraz podkładkę pod szklankę z arktycznymi motywami.

  • Środy — Jak zwierzęta i rośliny radzą sobie w czasie zimy?

Wraz z nadejściem zimowych dni i mroźnych wieczorów świat fauny i flory uruchamia specjalne mechanizmy pozwalające na przetrwanie. Więcej na ten temat Twoje dziecko dowie się w czasie środowych warsztatów. Ponadto będzie miało okazję przygotować model, który pozwoli mu na obserwację poznanych zależności.

  • Czwartki — Herbowe tajemnice

Herb to graficzny znak przynależności do określonej wspólnoty. Kto, kiedy i w jakim celu używał herbu? Odpowiedź na to pytanie poznają uczestnicy czwartkowych warsztatów. Dowiedzą się również jakie elementy tworzą herb i w jaki sposób zestawić je ze sobą. Zdobytą wiedzę wykorzystają, tworząc własny herb rodzinny.

  • Piątki — Zimowe igraszki

Długie, zimowe wieczory to doskonały czas na rozwiązywanie zagadek i łamigłówek. Niektóre z nich dzieci będą miały okazję rozwiązać pod czujnym okiem opiekunów z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Jeśli Twoje dziecko lubi eksperymenty, to piątkowe warsztaty będą doskonałym wyborem.

  • Soboty — Kraina lodu — witamy w Skandynawii!

Skrzaty, trole i wikingowie to tylko niektórzy z mieszkańców mroźnej, tajemniczej, gęsto zalesionej i górzystej Skandynawii. W czasie sobotnich warsztatów odkryjesz jej tajemnice, a pamiątką tej fascynującej przygody będzie własnoręcznie wykonany skrzat.

  • Niedziele — Pierzaści globtroterzy

Zanim u nas rozpocznie się zima, wielu spośród naszych pierzastych przyjaciół migruje do cieplejszych krajów. Jedyne skrzydła, jakie posiadają ludzie, to skrzydła wyobraźni. Szczególnie mocne posiadają dzieci. Wykorzystując ten fakt, udamy się w podróż pełną przygód. Poznamy sztukę nawigacji i wykonamy interesujące eksperymenty.  Na niedzielne warsztaty zapraszamy fanów podróży w wyobraźni.

Wśród wielu atrakcji znajdą się również takie, które zachwycą również tych nieco starszych. Specjalne wydarzenie będzie miało miejsce na terenie ruin Zamku Krzyżackiego w Toruniu. Od 6 stycznia do 14 lutego możliwe będzie zwiedzanie zamku w niecodziennej odsłonie. W tym czasie tradycyjne zwiedzanie zamku będzie odbywało się od 10:00 do 15:00. Natomiast wydarzenie „Rozświetlony Zamek” będzie rozpoczynało się codziennie od 16:00 do 20:00. Na turystów czekają liczne atrakcje świetlne i multimedialne. Najciekawszą z nich będzie możliwość pospacerowania po zamku przy użyciu gogli VR. Organizatorzy zapraszają również na projekcje toruńskich legend oraz do podziwiania niezwykłych, świetlnych rzeźb. Wstęp na zamek pomiędzy 16:00 a 20:00 to koszt 20 zł za bilet normalny oraz 12 zł za bilet ulgowy.

Apartamenty w Toruniu