Mini wakacje, czyli ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Niektórzy z nas wolą je spędzać pod kocem z dzieckiem z filiżanką ciepłej kawy lub herbaty, jednak są tacy, którzy chcą ten czas poświęcić na aktywne rozrywki. Do której grupy należysz? Jeśli tak jak my wolisz spędzać czas aktywnie, to w ferie w Toruniu nie będziecie się nudzili!

W naszym mieście czeka na Was wiele atrakcji, które nie omieszkaliśmy umieścić na naszej stronie internetowej w zakładce Aktualności. W Polsce wszystkie województwa mają ferie zimowe w innym terminie. Dzięki temu mobilności dzieci w czasie wyjazdów na zimowiska i do rodziny jest bezpieczniejsza. W województwie kujawsko-pomorskim ferie zimowe będą trwały od 17 do 30 stycznia 2023 roku. W tym czasie dzieciaki mają wolne od zajęć. Ferie zimowe w tym okresie będą mieli też uczniowie z województw: lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego

Szkoły, przygotowały wiele zajęć dla uczniów np. półkolonie w palcówkach lub zimowiska szkolne.

W samym Toruniu jest ponadto wiele innych możliwości rozrywki, które możecie zaoferować swoim pociechom. Ferie w Toruniu nie mogą być nudne. Każdy mały lub duży znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na zorganizowaną rozrywkę, w Toruniu warto zwiedzić:

Planetarium, które oferuje szereg seansów dla dzieci i młodzieży, razem z dzieckiem siedzisz sobie wygodnie w fotelu i oglądasz seans. Nad Waszymi głowami pojawiają się tysiące gwiazd i kosmiczne animacje. Opowieść prowadzi dla Was narrator, a całości dopełnia muzyka.

Muzea Piernika i Piernikarnie w kilku miejscach można zapoznać się z historią wypieku słynnych toruńskich pierników i wziąć udział w warsztatach, w czasie których każdy może zostać uczniem mistrza piernikarskiego. „Piernikową” historię, legendę i praktykę możemy poznać w Żywym Muzeum Piernika Piernikarni Mistrza Bogumiła, Piernikowej Chatce oraz na warsztatach piernikarskich w Muzeum Toruńskiego Piernika na ul. Strumykowej.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oferuje standardowe zwiedzanie z przewodnikiem, warsztaty, ścieżki tematyczne. Pobyt w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest idealną rozrywką nie tylko dla grup oraz gości indywidualnych. Przez kilka godzin można bawić się na naukowym poziomie. Na stronie już możecie rezerwować bilety na ferie w Toruniu.

Piernikowe Miasteczko, czyli plac zabaw, znajdujący się blisko Rynku Staromiejskiego, przy ulicy Podmurnej. Dzieci mogą korzystać tu z takich atrakcji jak piernikowy zamek, huśtawki, zjeżdżalnie, fontanny z brodzikiem, mini sceny, piaskownic w formie pierników.

Oprócz zorganizowanych atrakcji Toruń jako miasto nieprzeciętnej urody zasługuje także na spacer po starówce. Znajdziecie tu wiele zabytków gotyckich, nie tylko w mieście, także w jego okolicy. Czekają na Was zamki pozostawione przez Krzyżaków i średniowieczne kościoły wiejskie oraz ciekawe punkty widokowe.

Zapraszamy na ferie w Toruniu!

 

Zobacz także:

Muzeum w Toruniu

Dlaczego warto zwiedzić Toruń?

Dziecko w Toruniu

Apartamenty w Toruniu