Planując wycieczkę do Torunia, warto zapoznać się z ofertą okolicznych muzeów. W tym artykule przygotowaliśmy spis i krótką charakterystykę najciekawszych, według nas, toruńskich muzeów.

Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika

W muzeum ulokowane są różne ekspozycje, przedstawiające zbiór artefaktów z podróży Elżbiety Dzikowskiej i jej męża Tone’ego Halika. Macie okazję przyjrzeć się kolekcjom pochodzącym z różnych zakątków świata. To muzeum to obowiązkowy punkt dla wielbicieli podróży!

Muzeum Historii Torunia

Muzeum Historii Torunia znajduje się w budynku nazywanym Domem Eskenów. To miejsce, w którym przeżyjecie podróż w czasie. Wystawa “Toruń i jego historia” prezentuje dzieje miasta od czasów osadnictwa do współczesności. Ale to nie wszystko! Jeszcze czeka na Was seas 3D kilkuminutowego filmu jako uzupełnienie wiedzy o historii Torunia.

Muzeum Toruńskiego Piernika

W muzeum znajdują się nietypowe eksponaty dotyczące rozwoju piernikarstwa w Toruniu. Oprócz tego możecie wziąć udział w warsztatach wypieku pierników.

Żywe Muzeum Piernika

Słynne toruńskie Żywe Muzeum Piernika to jedyna taka atrakcja w Europie. Tu możecie się wybrać w niezapomnianą podróż z piernikiem i historią w tle. Poznacie tajniki średniowiecznej kultury, historii miasta, a co najważniejsze – upieczecie swój prawdziwy piernik na bazie tradycyjnej toruńskiej receptury.

Muzeum Etnograficzne

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej podejmuje temat polskiej kultury ludowej. Goście, oprócz zwiedzenia wystawy “Tajemnice codzienności”, mogą także zobaczyć Park Etnograficzny z zabytkami architektury drewnianej.

Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu

Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu mieści się w Kamienicy pod Gwiazdą, na Rynku Staromiejskim. Znajdziecie tam przykłady japońskiego i chińskiego rzemiosła artystycznego. Dodatkową atrakcją jest ulokowany w podwórzu ogród orientalny, w którym znajdują się egzotyczne okazy różnych roślin.

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa

Interaktywne muzeum z niesamowitym gotyckim wnętrzem. Podróżując do krainy papieru i druku, macie okazję zobaczyć unikatowe zbiory pras drukarskich i jedyne w Polsce eksponaty.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia powyższych muzeów podczas wizyty w Toruniu. Zapiszcie je na swojej liście, zarezerwujcie apartamenty na rentoom.pl i cieszcie się wspaniałą toruńską przygodą!

 

Zobacz także:

Dlaczego warto zwiedzić Toruń?

Nocleg w Toruniu. Jak znaleźć najlepszą ofertę?

8 mało znanych faktów na temat Torunia