Toruń to niezwykle piękne miasto, które warto pokazać swoim dzieciom. Czeka tu na nich moc atrakcji i przygód. Jakich? Tego dowiecie się z naszego dzisiejszego artykułu.

Dom Legend Toruńskich

To magiczne miejsce, gdzie ożywają toruńskie legendy. Obecność animatorów przebranych za ówczesnych mieszczan sprawi, że zarówno dzieci, jak i dorośli, bez trudu przeniosą się na gwarne średniowieczne uliczki Torunia. Dowiecie się, kim była mniszka Katarzyna, poznacie historię Krzywej Wieży i wiele, wiele innych…

Ogród Zoobotaniczny

Ogród Zoobotaniczny to powierzchnia licząca ponad 8 hektarów, na której można podziwiać interesujących przedstawicieli flory oraz fauny. Wśród 150 zwierząt będących przedstawicielami 50 gatunków znajdują się tu takie okazy jak: ryś euroazjatycki, panda mała, lemury wari, lemury katta, alpaka, surykatka, paw indyjski, czy sowa śnieżna. W skład atrakcji ogrodu zoobotanicznego wchodzi także ptaszarnia, w której można zobaczyć egzotyczne ptaki oraz rośliny. Ponadto dla zwiedzających dostępne jest także terrarium z różnymi gatunkami płazów oraz gadów. Najmłodsi z pewnością będą zachwyceni wizytą w mini zoo i spotkaniem z kozą karłowatą czy osłem domowym.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Jest to nowoczesne, interaktywne muzeum z wieloma ciekawymi stanowiskami oraz ofertą warsztatów. Pobyt w Centrum Nowoczesności wpisuje się w powiedzenie “nauka przez zabawę”. Tutaj dzieci mogą poznać niecodzienne fakty z zakresu matematyki, fizyki, biologii, informatyki, astronomii oraz chemii. Samodzielnie sprawdzą i przetestują, w jaki sposób zachodzą niektóre zjawiska z wcześniej wymienionych dziedzin. Zwiedzanie trwa około 3 godzin.

Planetarium

Sala Planetarium to miejsce, w którym wyświetlane są pokazy astronomiczne. Trwają około 40 minut. Opowiadają o wielkości i budowie Wszechświata, opisują najpopularniejsze gwiazdozbiory na niebie, przybliżają zagadki planet i galaktyk. Oprócz sali projekcyjnej, Planetarium oferuje także wystawę interaktywną – Salę Geodium oraz przestrzeń Baza MARS#17. Wystawa Geodium poświęcona jest planecie Ziemia. Jej najważniejszym elementem jest model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m, który się obraca pod odpowiednim oświetleniem. Ten model sprawi, że dzieci łatwo zrozumieją, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc. Oprócz tego na wystawie można przyjrzeć się kolekcji skał i minerałów. Baza MARS#17 to interaktywna przestrzeń inspirowana bazą kosmiczną, gdzie odwiedzający mogą poczuć się jak członkowie załogi i wykonywać określone czynności, niezbędne, aby przeżyć poza Ziemią.

Żywe Muzeum Piernika

Słynne toruńskie Żywe Muzeum Piernika to jedyna taka atrakcja w Europie. Tu możecie się wybrać w niezapomnianą podróż z piernikiem i historią w tle. Poznacie tajniki średniowiecznej kultury, historii miasta, a co najważniejsze – upieczecie swój prawdziwy piernik na bazie tradycyjnej toruńskiej receptury. Uśmiech na twarzach dzieci gwarantowany!

Gorąco zachęcamy do skorzystania z powyższych atrakcji podczas wizyty w Toruniu z dziećmi. Zapiszcie je na swojej liście, zarezerwujcie apartamenty na rentoom.pl i cieszcie się wspaniałą toruńską przygodą!

 

Zobacz także:

Dlaczego warto zwiedzić Toruń?

Za co dzieci kochają Toruń?

8 mało znanych faktów na temat Torunia