Mikołajki w Toruniu – 5 pomysłów

6 grudnia to tak zwane Mikołajki. Na ten dzień czekają zwłaszcza dzieci. W tym artykule podpowiadamy, jak spędzić Mikołajki w Toruniu.

Mikołajkowe wydarzenia w Toruniu

W okolicach dnia Świętego Mikołaja na ulicach Torunia z pewnością spotkacie wielu jego przedstawicieli. Pojawią się oni również w centrach handlowych i salach zabaw. Oprócz tego będzie także okazja do wzięcia udziału w różnego rodzaju imprezach. Oto 5 propozycji, które znaleźliśmy specjalnie dla Was:

  1. Toruński Bieg Mikołajów

Osoby kochające aktywnie spędzać czas, mogą wystartować w toruńskim Biegu Mikołajów. Impreza odbywa się 4 grudnia na Stadionie im. Grzegorza Dunieckiego. W tym dniu przewidziane są biegi na dystansie:

– 60 metrów (dzieci z roczników 2018 i 2019),

– 100 metrów (dzieci z roczników 2015, 2016 i 2017),

– 200 metrów (dzieci z roczników 2012, 2013 i 2014),

– 300 metrów (dzieci z roczników 2009, 2010 i 2011),

– 5 kilometrów nordic walking,

– 5 kilometrów,

– 10 kilometrów,

– 21 kilometrów (półmaraton).

Żeby wystartować w wybranej kategorii, trzeba opłacić wpisowe.

  1. Koncert „Mikołajki Symfonicznie”

Miłośnicy muzyki mogą wybrać się na koncert pt. „Mikołajki Symfonicznie”. Wydarzenie odbędzie się 4 grudnia o godzinie 16:00 w Sali Koncertowej CKK Jordanki. Cena biletu dla osoby dorosłej to 40 zł, a dla dziecka 30 zł. Mikołajkowe utwory przy akompaniamencie toruńskiej Orkiestry Symfonicznej wykona Edyta Krzemień. Na scenie pojawi się również para baletowa i oczywiście Mikołaj. Całość potrwa 70 minut i jak donoszą elfy, będzie to czas świetniej zabawy

  1. JOJO Animacje „Z wizytą u Świętego Mikołaja”

2 grudnia 2022 roku o godzinie 16:30 toruński Fort XV im. Henryka Dąbrowskiego przy ul. Rypińskiej 10 zmieni się w magiczną chatkę Świętego Mikołaja. To tam w baśniowej atmosferze dzieci będą mogły wziąć udział w:

– warsztatach z twórczymi Elfami,

– rozmowie z prawdziwym Świętym Mikołajem,

– degustacji pysznych pierniczków,

– elfich harcach – wesołej zabawie przy muzyce

oraz wielu innych atrakcjach. Cena biletu dla rodzica z dzieckiem to 55 zł. Nabyć je można poprzez serwis Biletyna.pl.

  1. Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy

Od 26 listopada do 20 grudnia 2022 roku na Toruńskiej Starówce poczujecie się wręcz magicznie. W cudownej, świątecznej atmosferze będziecie mogli zakupić choinkowe ozdoby, ręcznie robione upominki oraz regionalne przysmaki. Organizatorzy przygotowali również coś specjalnego dla najmłodszych. W okolicach dnia Świętego Mikołaja na rynku pojawią się jego pomocnicy, a dzieci będą mogły skorzystać z wyjątkowych atrakcji.

  1. Urodziny Świnki Peppy

Innym pomysłem na spędzenie z dzieckiem Mikołajek w Toruniu jest świętowanie urodzin znanej i lubianej Świnki Peppy. Jeśli już teraz kupicie bilet, możecie go wykorzystać jako nietuzinkowy podarunek od Mikołaja. Spektakl pt. „Dziś Dzień Urodzin Świnki Peppy” odbywa się 10 grudnia 2022 roku o godzinie 10:00, 13:00 oraz 16:00 w Sali Koncertowej CKK Jordanki.

Udanych Mikołajek!!!

Zobacz także:

Toruński jarmark bożonarodzeniowy

Za co dzieci kochają Toruń?

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Apartamenty w Toruniu