Za co dzieci kochają Toruń?

Miasto Kopernika jest ulubionym miastem wielu osób, niektórzy wracają do nas regularnie. Przyciąga ich niezwykła architektura, ciekawa historia oraz niepowtarzalny klimat. Jednak czy zastanawiałeś się kiedyś, za co dzieci kochają Toruń? Otóż jest kilka rzeczy, które sprawiają, że najmłodsi odwiedzający z uśmiechem na twarzy wspominają wizytę nad Wisłą. Chcielibyśmy, żeby Twoje pociechy również spędziły u nas miłe chwile, dlatego podpowiadamy, co pokazać najmłodszym.

Toruńskie posągi

Jeśli chcesz, żeby Twoja latorośl dobrze wspominała pobyt w Toruniu, pokaż jej toruńskie posągi i opowiedz związane z nimi historie. Do dziecięcych faworytów należy posąg pieska Filusia. Posąg flisaka grającego dla żabek z pewnością także zainteresuje małego podróżnika, zwłaszcza jeśli zdradzisz mu, że żabki spełniają życzenia. Odwiedźcie również posąg osiołka z brązu, a następnie spróbujcie odnaleźć posąg kota, który uratował miasto. Podpowiadamy — trzeba patrzeć w górę.

Toruńskie legendy

Dzieci uwielbiają baśnie, bajki i tajemnicze opowieści. Toruń, podobnie jak wiele innych, starych miast również ma w swojej historii wydarzenia, które mieszkańcy przekazują sobie z pokolenia na pokolenie. Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko je poznało, wybierzcie się do Domu Legend Toruńskich.

Miejsce jest absolutnie niezwykłe. Dzięki staraniom profesjonalnych aktorów będziecie mogli przenieść się na ulice średniowiecznego Torunia i przeżyć przygody będące fundamentem toruńskich legend. Poznacie tam historię Krzywej Wieży, opowieść o tym, skąd wziął się Tuba Dei oraz dzieje mniszki Katarzynki.

Krzywa Wieża w Toruniu

Z Krzywą Wieżą w Toruniu wiąże się legenda o zakazanej miłości. Wieść głosi, że jeden z krzyżackich zakonników zakochał się w córce bogatego kupca. Nie otrzymawszy zgody na spotkania, młodzi umawiali się na potajemne, nocne schadzki. Jednak, mimo największej ostrożności, ich tajemnica została odkryta. Dziewczynę za karę wychłostano, a rycerzowi kazano wybudować wieżę tak krzywą, jak jego system wartości.

Obecnie wieża pełni rolę wykrywacza czystego sumienia. Jeśli chcesz sprawdzić, jak to jest u Ciebie, stań pod murem wieży, dosuń do niego stopy, przyklej plecy, wyciągnij ręce przed siebie i spróbuj wytrzymać w tej pozycji. Udaje się to tylko osobom o czystym sercu.

Dzieciaki również uwielbiają ten test. Nie tylko świetnie się bawią, ale potrafią naprawdę długo walczyć z grawitacją.

Ogród zoobotanicznym w Toruniu

Które dziecko nie kocha zwierząt? W toruńskim ogrodzie zoobotanicznym zobaczycie niedźwiedzia himalajskiego, rysia euroazjatyckiego, pandę małą, lemury, surykatki i wiele innych, ciekawych przedstawicieli świata fauny. Znajdziecie tam również ptaszarnię z egzotycznymi ptakami oraz pokaźną kolekcję florystyczną.

Zaletą tego miejsca jest optymalna powierzchnia. Na ponad 8 hektarach spędzicie miło czas, a jednocześnie nie zmęczycie się zanadto.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

To propozycja dla tych, którzy lubią łączy naukę z zabawą. W Centrum Nowoczesności znajdziecie stanowiska, które pozwolą dzieciom poznać i zrozumieć ruch obrotowy, działanie prądów rzecznych oraz budowę ciała człowieka. Zwiedzanie trwa około 3 godzin. Jest doskonałą atrakcją dla rodzin z dziećmi.

Toruńskie pierniki

Nie można o nich nie wspomnieć. W końcu są symbolem miasta. Poza tym dzieci uwielbiają słodkości. Toruńskie pierniki kupicie bez trudu. Większość sklepów ma je w swojej ofercie. A jeśli macie ochotę na samodzielne pieczenie pierników, wybierzcie się do Żywego Muzeum Piernika.

Planetarium w Toruniu

Jeśli starczy Wam czasu, koniecznie odwiedźcie toruńskie planetarium. W ofercie obiektu znajdują się seanse tematyczne o różnym stopniu trudności oraz zwiedzanie dwóch wystaw interaktywnych. Mali miłośnicy astronomii z pewnością docenią tę wizytę.

Apartamenty w Toruniu