Jeśli chcecie odwiedzić rejony, gdzie historia spotyka się z naturą i tradycją, powinniście rozważyć wizytę w okolicach Torunia. Znajduje się tu wiele malowniczych miejsc, takich jak Olenderski Park Etnograficzny, plantacja lawendy w Grębocinie, ruiny zamku krzyżackiego w Małej Nieszawce, Zamek Bierzgłowski i Gospodarstwo Edukacyjne BabaLuda. Przedstawimy Wam nieco więcej informacji na temat każdego z tych pięknych punktów.

Olenderski Park Etnograficzny

Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce to unikalne miejsce, które przenosi odwiedzających w czasie i przestrzeni do tradycyjnej wsi olenderskiej. Park o powierzchni ponad 5 ha prezentuje kulturę, zwyczaje i architekturę Olendrów – niderlandzkiej grupy etnicznej, która osiedliła się w tym regionie w XVI wieku. Olendrzy znani byli z tego, że posiadali umiejętność melioracji i odznaczali się wysoką kulturą rolną. W skansenie można zobaczyć ich tradycyjne domy i budynki gospodarcze.

Plantacja lawendy w Grębocinie

Lawendowa plantacja to niezwykle klimatyczna i niesamowicie pachnąca namiastka Prowansji. Można tam podziwiać kilkanaście odmian lawendy, różniących się od siebie między innymi kolorem kwiatostanu i zapachem. Na miejscu jest możliwość zakupu świeżych i suchych bukietów lawendowych, wianków, a także woreczków z suszem lawendowym. A jeśli chcecie mieć pamiątkę, która zostanie z Wami na dłużej, polecamy skorzystać z oferty sesji fotograficznej. Zdjęcia z tak urokliwego zakątka to totalny must have!

Ruiny zamku krzyżackiego

Ruiny zamku krzyżackiego w Małej Nieszawce to kolejne piękne miejsce, które warto odwiedzić w Kujawsko-Pomorskim. Zamek został zbudowany w XIV wieku przez Zakon Krzyżacki. Obecnie pozostały z niego jedynie ruiny, ale wciąż widać, że była to naprawdę imponująca budowla. Jest to idealne miejsce dla miłośników historii i architektury, które możecie zwiedzić będąc w okolicach Torunia.

Zamek Bierzgłowski

Zamek Bierzgłowski to punkt, który z pewnością przykuje Waszą uwagę. Położony jest 20 km od Torunia. Zbudowany został w XIV wieku i pełnił ważną rolę w historii regionu. Obecnie zamek jest otwarty dla turystów i oferuje możliwość zwiedzania z przewodnikiem. Dodatkowo istnieje opcja zorganizowania ogniska lub grilla na terenach zielonych.

Gospodarstwo Edukacyjne BabaLuda

Zagroda BabaLuda to gospodarstwo wiejskie o charakterze edukacyjnym. Właściciele hodują dawne rasy zwierząt oraz uprawiają stare odmiany jabłoni. Zwierzęta są łagodne i przyjazne w stosunku do ludzi. Pobyt w gospodarstwie to oprócz ciekawej lekcji historii i przyrody, również wspaniała zabawa oraz harce po ogromnej łące i dużym drewnianym placu zabaw. Przyjedźcie do gospodarstwa, wsłuchajcie się w szum drzew, śpiew ptaków… Poczujcie zapach świeżo skoszonej trawy i aromatycznego chleba, dopiero co wyjętego z prawdziwego pieca chlebowego.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia powyższych atrakcji podczas zatrzymania się w jednym z naszych toruńskich apartamentów.