Toruń to piękne miasto, którego historia sięga średniowiecza. Znajdują się tu liczne zabytki, które warto zobaczyć podczas wycieczki szkolnej. Przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych miejsc, które warto zwiedzić podczas wizyty w Toruniu z grupą szkolną.

Stare Miasto

Stare Miasto w Toruniu jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Znajduje się tu większość najcenniejszych zabytków tego miasta. Spacerując ulicami Starego Miasta można podziwiać piękne kamienice z cegły oraz pomniki historii takie jak: gotycka katedra św. Janów, Dom Kopernika, neorenesansowy Dwór Artusa, Kamienica Pod Gwiazdą, czy też istniejący od 1480 roku Hotel Trzy Korony.

Planetarium

Sala Planetarium to wyjątkowe miejsce, w którym możecie wziąć udział w pokazach astronomicznych, trwających około 40 minut. W trakcie projekcji będziecie mieli okazję zapoznać się z tajemnicami Wszechświata, poznać ciekawostki na temat gwiazdozbiorów oraz zgłębić zagadki planet i galaktyk. Ale to nie wszystko, ponieważ Planetarium oferuje również inne atrakcje. Na przykład Salę Geodium – interaktywną wystawę poświęconą Ziemi, na której znajduje się model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 metra, który wraz z odpowiednim oświetleniem ilustruje, dlaczego mamy cztery pory roku i po co zachodzi noc po dniu. Na wystawie można również podziwiać różnorodne kolekcje skał i minerałów. Z kolei przestrzeń Baza MARS#17 to miejsce inspirowane bazą kosmiczną, gdzie możecie poczuć się jak członek załogi i wykonać różne czynności niezbędne do przetrwania poza Ziemią. To wspaniałe miejsce, które dostarcza niezapomnianych wrażeń dla osób w każdym wieku.

Dom Legend Toruńskich

To niezwykłe miejsce na mapie Torunia, gdzie ożywają tajemnicze toruńskie historie i legendy. Dzięki obecności animatorów w strojach mieszczan z czasów średniowiecza, zarówno młodzież szkolna, jak i opiekunowie, mogą przenieść się w czasie i przemierzyć klimatyczne uliczki Torunia sprzed wieków. Czekają na Was fascynujące opowieści o mniszce Katarzynie, historia Krzywej Wieży i wiele innych ciekawych faktów i anegdot, które sprawią, że poczujecie się jakbyście byli częścią toruńskiej historii.

Ogród Zoobotaniczny

Ogród Zoobotaniczny to rozległa przestrzeń o powierzchni ponad 8 hektarów, gdzie z łatwością zanurzycie się w fascynującym świecie roślin i zwierząt. Na terenie ogrodu zamieszkuje aż 150 przedstawicieli 50 różnych gatunków, w tym takie niezwykłe zwierzęta jak ryś euroazjatycki, panda mała, lemury wari, lemury katta, alpaka, surykatka, paw indyjski oraz sowa śnieżna. Oprócz tego, warto odwiedzić ptaszarnię, w której można podziwiać piękne egzotyczne ptaki i rośliny, a także terrarium, gdzie znajdują się różnorodne gatunki płazów i gadów. Dla najmłodszych gości przygotowano mini zoo, gdzie można spotkać kozę karłowatą i osła domowego oraz wiele innych ciekawych zwierząt.

Żywe Muzeum Piernika

Toruńskie Żywe Muzeum Piernika jest jedynym takim w Europie. Tu dzieci przeżyją niesamowitą przygodę z piernikiem i historią w tle. Poznają sekrety średniowiecznej kultury oraz historię miasta. Najciekawszym punktem programu z pewnością będzie upieczenie swojego prawdziwego piernika bazującego na tradycyjnej toruńskiej recepturze.

Serdecznie polecamy wziąć pod uwagę powyższe miejsca podczas planowania wycieczki szkolnej do Torunia. Dobra zabawa i zadowolenie dzieci gwarantowane!