Walentynki w Toruniu 2022

14 lutego to międzynarodowy dzień zakochanych, a Toruń to doskonałe miejsce na romantyczny weekend we dwoje. Na początek przyda się Wam idealny nocleg. Jesteśmy pewni, że jeden z naszych 61 kompleksowo wyposażonych apartamentów spełni Wasze oczekiwania. W kolejnym kroku warto zaplanować pobyt. To, w jaki sposób spędzicie walentynki w Toruniu, zależy tylko od Was.

Walentynkowe zwiedzanie Torunia

Dla osób aktywnych i uwielbiających zwiedzanie w Toruniu na pewno nie zabraknie możliwości. Oprócz dobrze wszystkim znanych obiektów jak Dom Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski, czy Katedra Świętych Janów, pragniemy zaprosić Was w miejsca mniej oczywiste. Jednym z nich jest Niewidzialny Dom w Toruniu. Ta wizyta przeniesie Was w niezwykły świat ciemności. Pod opieką niewidomego przewodnika będziecie mogli sprawdzić, co czują i z jakimi trudnościami zmagają się osoby niewidzące i niedowidzące. Na chwilę „stracicie” wzrok, ale to pozwoli Wam rozbudzić pozostałe zmysły. Godne uwagi jest również Muzeum Podróżników Tony`ego Halika. To miejsce różni się od pozostałych atrakcji Torunia. Nie znajdziecie w nim śladów Mikołaja Kopernika ani pierników. Poznacie natomiast historię życia jednego z najbardziej znanych polskich podróżników, a to wszystko za sprawą ogromnej kolekcji pamiątek z jego licznych podróży po krajach czarnego lądu i nie tylko.

Obowiązkowym punktem walentynek w Toruniu powinna być podróż do pobliskiego Chełmna, które uważane jest za miasto zakochanych. Znajdziecie w nim nie tylko romantyczną atmosferę średniowiecznych uliczek, ale również relikwie świętego Walentego i jeden z najdłuższych murów obronnych w Europie.

Walentynki w Toruniu na spokojnie

Jeżeli chcecie po prostu ze sobą pobyć i odciąć się od codzienności, zamiast zwiedzania możecie wybrać spacery. Przyjemne chwile spędzicie przechadzając się Bulwarem Filadelfisjkim, który ciągnie się wzdłuż malowniczego brzegu Wisły. Wędrując urokliwymi i nieco tajemniczymi starotoruńskimi uliczkami koniecznie udajcie się pod Krzywą wieżę i sprawdźcie czystość swojego sumienia. Wystarczy oprzeć się plecami o mur Krzywej Wieży w Toruniu, dosunąć do niego stopy, wyciągnąć przed siebie wyprostowane ramiona i wytrwać. Legenda głosi, że każdy komu uda się ta niełatwa sztuka, jest posiadaczem czystego serca, a jego miłość jest nieskazitelna. Pamiętajcie, tylko żeby nie traktować testu krzywej wieży zbyt poważnie ;). To jest po prostu zabawa.

Jeśli po spacerze lub zwiedzaniu poczujecie zmęczenie i zacznie dokuczać Wam zimno, możecie wzmocnić się i rozgrzać w jednej z licznych toruńskich kawiarenek. Aromatyczna kawa lub herbata w towarzystwie pysznego piernika to doskonały pomysł na walentynkowe popołudnie. Na walentynkowy wieczór rekomendujemy lampkę pysznego wina.

Apartamenty w Toruniu